apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Naujas muziejuje: kodas – Laisvė

Nuotraukų peržiūra

0
Į muziejų atkeliavęs naujas eksponatas turi nueiti ilgą kelią, kol būna paruošiamas eksponavimui lankytojams. Norėdami sutrumpinti šį kelią, Kauno miesto muziejaus muziejininkai Rotušės skyriuje kas mėnesį pristato naujausią ir įdomiausią muziejaus gautą eksponatą.

Šį kartą pristatome eksponatą, primenantį 1989 metų vasario mėnesio įvykius Kaune, kai pirmąsyk be trukdymų buvo paminėta Nepriklausomybės paskelbimo sukaktis.

Sąjūdžio Kauno tarybos užsakyti ir K. Poželos spaustuvėje 200 egzempliorių tiražu atspausdinti plakatai kvietė į labdaros koncertą 1989 m. vasario 13 dieną Dramos teatre. Tačiau netrukus dalis jų pasitarnavo kitam tikslui – sulankstyti jie buvo naudojami kaip leidimas su automobiliu vasario 15-ąją pravažiuoti uždaryta Kęstučio gatve iki Kauno valstybinio muzikinio teatro, kuriame vyko šventinė Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Seimo 3-ioji sesija. Jos metu priimta istorinė deklaracija, kurioje konstatuojama: „Sąjūdis žengs keliu į teisinį, politinį, ekonominį ir kultūrinį Lietuvos savarankiškumą, jos valstybinį suverenitetą, neapsiribodamas daliniais pasiekimais“.

Plakate pavaizduotas J. Zikaro Laisvės paminklas, atstatytas ir atidengtas kitą dieną po Sąjūdžio iškilmingo posėdžio – 1989 m. vasario 16 dieną. Plakato-leidimo spalva primena žalius raiščius, kuriuos dėvėdavo Sąjūdžio tvarkdariai.

Šį eksponatą Kauno miesto muziejui padovanojo Algimantas Urbonas.
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2019.09.15  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramogaRenginių kalendorius
P A T K P Š S
 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika