apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Koenraadas Dedobbeleeris. As Long As it Is Striven after, it Goes on Expanding

Nuotraukų peržiūra

Šiuolaikinio meno centras (ŠMC) Vilnius
2019.09.07 - 11.06   
Kuratorė: Ūla Tornau
As Long As it Is Striven After, it Goes on Expanding (laisvas vertimas: „Kol sieksi, tol augs“) – tai vieno įdomiausių šiandien kuriančių belgų menininkų Koenraado Dedobbeleerio parodos pavadinimas ir kūrinys tuo pat metu. Neva atkartojantis tradicinės patarlės struktūrą, skambantis didaktiškai ar slepiantis gilią pseudoišmintį, šis pavadinimas atveria humoro kupiną menininko kūrybos pasaulį, kur pasitelkęs skulptūras, kūrinių pavadinimus, rastus žodžius, daiktus ir architektūros elementus, jis lengvais gestais keičia įprastas profesines, institucines, funkcijų, vaizdų ir ekspozicijų hierarchijas.
Dedobbeleerio solo paroda sumanyta specialiai ŠMC Didžiajai salei ir įkvėpta šio pastato architektūros bei ją keitusio laiko ženklų. Visi parodoje pristatomi kūriniai sukurti 2019 m., didelė jų dalis – suprodiusuoti Vilniuje būtent šiai parodai, jos savitam laikui ir erdvei. Menininko paroda Vilniuje yra viena paskutiniųjų parodų Šiuolaikinio meno centre iki pastatą uždarant rekonstrukcijai. Ši akistata kelia klausimus apie skirtingais laikotarpiais besiformavusius pastato sluoksnius ir parodų eksponavimo kultūras. Dalyje Didžiosios ŠMC salės Koenraadas Dedobbeleeris atveria originalią 9-ojo dešimtmečio ŠMC mozaikinio betono grindų dangą, naujai pritaiko daug metų tarnavusius ŠMC ekspozicinius skydus bei vėl sujungia nebenaudojamus ŠMC šviestuvus, kurių dokumentaciją aptiko archyvinėse pastato nuotraukose. Parodoje ryški viena labiausiai menininką dominančių temų – meno parodų ir jų ekspozicijų istorija, jų politiniai kontekstai. Šiomis temomis Dedobbeleeris subtiliai kalba ne tik savo siurrealiais, pusiau funkciniais objektais ir architektūrinėmis intervencijomis, bet ir savo kuratore ir pedagogine veikla.
Parodą remia Lietuvos kultūros taryba.
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2019.09.26  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramogaRenginių kalendorius
P A T K P Š S
 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika