apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Samurajaus knyga

Nuotraukų peržiūra

0
Premjeros data: 2017.01.27
Trukmė: 1.30
Organizatorius: Bad Rabbits
Režisierius: Agnius Yoda Jankevičius
Vaidina: MC Jurgis Marčėnas, Birutė Belada Tauterytė, Linas von Jurkštas
Sceninis apipavidalinimas ir muzikinė sekcija - Bad Rabbits
Samurajaus kelionė po europietiškų vertybių labirintus

O vidų plauna tik tie,
kurie nemato tikros nešvaros,
o tikra švara yra žinojimas
apie vidinę nešvarą.
Jei tai žinai, būk pasiruošęs – švara kažkur šalia.

Agnius Jankevičius,
„Samurajaus knyga“


Boriso Dauguviečio auskaro laureato ir “Auksinio scenos kryžiaus” nominanto Agniaus Jankevičiaus vadovaujamas sindikatas „Bad Rabbits“ jau penkis metus publiką stebina savo kontroversiškais pasirodymais. Patys „Bad Rabbits“ nariai juokauja, kad yra sezoniniai kūrėjai, šiltuoju metų laiku užsiimantys gatvės teatru, o atšalus grįžtantys po stogu.
Sindikatas save pristato kaip partizaninę opoziciją tradiciniams teatro reiškiniams. Tikslas – spektaklį paversti netikėtu reiškiniu žmonių gyvenime ir kurti ne vien uždarai teatro bendruomenei. „Bad Rabbits“ savo kūryboje nevengia politinių ir socialinių temų, kurias įpina į gatvės teatro pasirodymus. Su savo gatvės teatro spektakliais sindikatas dažniausiai svečiuojasi Slovėnijoje, kurioje turi kūrybinių partnerių. Taip pat spektaklius pamatyti galimybę turėjo Austrijos, Ispanijos ir Estijos žiūrovai.
Vieną dieną apleistame pastate „Bad Rabbits“ nariai rado keistą sąsiuvinį. Ant jo viršelio storu šriftu buvo užrašyta „Samurajaus knyga“. Patyrinėjus sąsiuvinį paaiškėjo, jog tai berniuko, vardu Tomas Lašas, dienoraštis. Sindikato nariams pavyko rasti Tomo Lašo tėvus. Susitikimas su jais padėjo suprasti daugelį dalykų, kurie iki tol vartant sąsiuvinį atrodė keisti ar absurdiški. Berniuko tėvai papasakojo, kad kartą jų sūnus parsinešė į namus knyga „Hagakure. Slaptoji samurajų knyga“. Ilgainiui jis ėmė taikyti knygos išmintį kasdieniame gyvenime, interpretuodamas savaip...
Tomas Lašas bandė gyventi pagal Samurajaus kodeksą. Šis radinys tapo tramplinu „Bad Rabbits“ narių apmąstymams: kas yra jaunas žmogus esamojo laiko kontekste, kuriame sąlyginio komforto ir abejingumo grimasos siūlo pasirinkti sotaus ir inertiško „europiečio“ kelią? O galbūt tapti dėl sėkmės pamišusiu zombiu? Kas nutinka, kai jauną žmogų ima kamuoti prasmės ilgesys?

„Kaip būdinga A. Jankevičiui, kurdamas su savo komanda jis nenutolsta nuo laikiško, socialinio teatro, pasitelkdamas praėjusių amžių Rytų filosofiją kaip formą, ją užpildo šiuolaikinio konteksto problemomis“.
Miglė Munderzbakaitė, Kamanė.lt

„Spektaklio funkcija – kviesti apmąstyti ar bent jau susimąstyti, kas mes esame čia ir dabar tėvynės ir Europos kontekste, kokiu gi pavyzdžiu reikėtų sekti jaunam žmogui, kurio posovietinė tapatybė susideda iš daugelio kontekstų ir intertekstų. Ir kodėl kartais esame bailiai“.
Deimantė Dementavičiūtė-Stankuvienė, Kamanė.lt
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2019.09.28  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramogaRenginių kalendorius
P A T K P Š S
 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika