apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Anthony JOSEPH – juodojo avangardo lyderis

Nuotraukų peržiūra

0
Anthony Joseph - vokalas
Andrew John – elektrinė gitara
David Olubitan - būgnai
Jason Yarde - saksofonai
Thibaut Remy - gitara
Richard Baker - perkusija


Nedažnai į Lietuvą atvyksta Karibų muzikos atlikėjai – ypač iš tolimojo Trinidado. Todėl džiugiai sutinkame vienu talentingiausiu ir patraukliausiu šiuolaikinės muzikos kūrėju įvardinamą Anthony Joseph – žmogų avangardą, trykštantį Karibų dvasios įkvėptu kūrybiškumu tiek muzikoje, tiek literatūroje bei pristatantį unikalų kalipso žanrą.

Trinidadas yra didžiausia Trinidado ir Tobago valstybės sala, esanti Karibų jūros pietuose, netoli Venesuelos ir Grenados krantų. 1,252 mln. gyventojų turinčią salą atrado pats Kristupas Kolumbas ir pavadino Švenčiausiosios Trejybės garbei.

Trinidadas ir Tobagas ypatingas unikaliu muzikos stiliumi – čia XIX a. gimė afro-karibų žanras kalipso (angl. calypso), savo ritmais artimas Vakarų Afrikos ir prancūzų tradicijoms. Jis apima nuo Jamaikos ska, reggae, Dominikos, Barbadoso, Haičio tradicinio skambesio, soul, funk, Lotynų ritmų iki mažai mums žinomų aplinkinių salų melodijų. Stilius svarbų vaidmenį turėjo ne tik perteikdamas šalių istoriją, bet tapo ir pačios kalbos kūrėju, praturtinusiu Vest Indijos šnekamąjį žodyną. Jo pavadinimas kilęs iš žodžio kaiso, kuriuo Vakarų Afrikoje išreiškiamas susižavėjimas puikiu pasirodymu – tokį jums ir žada kalipso inspiruotas artistas Anthony Joseph.

Didžiojoje Britanijoje gyvenantis, tačiau iš Trinidado kilęs Anthony Joseph yra poetas, rašytojas, muzikantas ir dėstytojas, apdovanojimais bei stipendijomis įvertintas juodaodžių avangardo vedlys. Jo kūriniai ir performansai balansuoja tarp siurrealizmo, džiazo, Karibų kalbos bei muzikos ritmų, o norint jį pristatyti, kyla klausimas nuo ko pradėti – muzikos ar prozos, nes jis stiprus visur.

Muzikoje Anthony Joseph puoselėja Karibų šaknis: jo kuriami garsai žaidžia poliritmais, afrobeat, funk skambesiu, suliedami Kubos, Jamaikos, Trinidado, Haičio melodijas. Malonios ausiai muzikinės linijos bei žavi atlikėjo lyrika atkuria praeities, dabarties ir ateities atvaizdus, rezonuojančius su realiais įvykiais. O puikiai pamatuota, ritmiška, tekstūrinė žodžių tėkmė veda į paslaptingą dvasinę kelionę su lengvumu dvelkiančia Karibų atmosfera. Anthony Joseph piešiamas ritmo ir poezijos balansas priverčia judėti kūną bei skatina mąstyti, provokuodamas klausimus.

Anthony Joseph pasirodo drauge su grupe „The Spasm Band“, su kuria yra aplankęs Roterdamo „North Sea Jazz Festival“, Belforto „Les Eurockeennes“, Danijos „Roskilde“, Paryžiaus „Blue Note Jazz Festival“, Rabato „Jazz au Chellah Festival“. Savo muzikiniame kelyje bendradarbiavo su tokiais kūrėjais kaip Archie Shepp, Joseph Bowie, Keziah Jones, Andy Narrell, David Rudder ir Meshell Ndgeocello.

Kritikų pripažinti albumai neatsiejamai susiję su jo rašytine kūryba – debiutinis Anthony Joseph įrašas „Leggo de Lion“ (2007 m.) įtraukė dainas iš romano „ The African Origins of UFOs“, „Bird Head Son“ (2009 m.) sutapo su trečiojo poezijos rinkinio pasirodymu, o „Rubber Orchestras“ (2011 m.) išėjo su to paties pavadinimo eilėraščių rinkiniu. Šiuo metu atlikėjas yra išleidęs septynis albumus.

Anthony Joseph yra keturių poezijos rinkinių, dviejų romanų autorius. 2005 m. „Arts Council of England“ bei „Renaissance One“ jį įtraukė į labiausiai prie šiuolaikinės britų literatūros prisidėjusių juodaodžių bei Azijos rašytojų 50-uką ir jau yra tituluojamas būsimuoju fantastikos klasiku. Be to, kūrėjas pelnė ir „Arts Council of England“ apdovanojimą bei AHRC stipendiją tam, kad užbaigtų disertaciją – fikcinę legendinio Trinidado muzikanto Lord Kitchener biografiją ir surengtų jos skaitymo turą po Didžiąją Britaniją bei Vokietiją.

Sunku atsakyti, kur stipriau skleidžiasi praeityje besiknaisiojančio postmodernisto, bebaimio maištautojo, įmantraus bei intriguojančio žodžio meistro Anthony Joseph siela – literatūroje, ar muzikinėse fantazijose. Tad šis koncertas – Karibų ritmais banguojanti šventė geros nuotaikos, muzikos ir literatūros mylėtojams.

Daugiau informacijos
www.klubasramybe.lt


Bilietus galima įsigyti Tiketa sistemoje ir viloje "Ramybė" (Vytauto g. 54).
Pasiteiravimui: 864846042 arba e-paštu info@klubasramybe.lt
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2019.09.28  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramogaRenginių kalendorius
P A T K P Š S
 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika