apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
„100 reikšmingiausių Pirmosios Lietuvos Respublikos įvykių“

Nuotraukų peržiūra

Istorinė LR Prezidentūra Kaunas
2018.02.15 - 2020.02.15   
Pažinti, suprasti, didžiuotis – su tokiu šūkiu Istorinė Prezidentūra 2013-aisiais pradėjo penkerių metų trukmės projektą „Šimtmečio belaukiant: reikšmingiausi Pirmosios Lietuvos Respublikos įvykiai“. Per ketverius projekto metus visuomenė įvairiomis interaktyviomis formomis (Vasario 16-osios šventiniais renginiais, protų mūšiais, balsavimu muziejuje ir internetu) supažindinta su 400 reikšmingiausių Pirmosios Lietuvos Respublikos įvykių. Muziejaus istorikai labai kruopščiai atrinko ir aprašė visus svarbiausius to laikotarpio momentus, siekdami kuo įvairiapusiškiau atskleisti politinį, ekonominį, socialinį ir kultūrinį Pirmosios Lietuvos Respublikos gyvenimą. Be kertinių valstybės sąrangos (Lietuvos Nepriklausomybės Akto paskelbimo, Konstitucijos ir kt.), diplomatijos (Lietuvos pripažinimo de jure ir de facto, tarptautinių sutarčių, ultimatumų ir kt.), vidaus politikos (Seimo ir Prezidento rinkimų, Lietuvos kariuomenės ir policijos kūrimo ir kt.), švietimo (Lietuvos universiteto įkūrimo, švietimo reformos ir kt.), socialinės apsaugos (pirmųjų modernių vaikų prieglaudos namų, ligoninių statybos ir kt.) momentų, ne mažiau svarbūs ir sporto (tautinė olimpiada, nauji sporto statiniai, tarptautiniai sportininkų laimėjimai ir kt.), kultūros (atidaryti muziejai, kino teatrai, sukurti lietuviški filmai ir kt.), finansų ir ekonomikos (lito įvedimas, žemės reforma ir kt.), komunikacijos ir susisiekimo (pašto, radiofono įkūrimas, naujų tiltų statyba ir kt.) įvykiai, labai praturtinantys mūsų žinias apie du pirmuosius moderniosios Lietuvos dešimtmečius.

Per ketverius projekto metus visuomenė aktyviai balsavo (daugiau nei 20 tūkst. balsų) ir iš 400 atrinko 100, jų nuomone, pačių reikšmingiausių įvykių, kurie penktojo etapo metu buvo sureitinguoti ir vizualizuoti naujojoje parodoje. Šių dienų Lietuvos visuomenės žvilgsnį į Pirmąją Lietuvos Respubliką atskleidžia ne tik balsavimo rezultatai, bet ir parodoje rodomas trumpo metro filmas „Karalių pasaka“. Jį kūrusi Vytauto Didžiojo universiteto studentų komanda, vadovaujama Laisvūno Karvelio, kalbino šių dienų herojus, žmones, kurie savo darbu ir visuomenine veikla įkvepia aplinkinius ir kuria istoriją.

Su paroda pasirodžiusiame skaitmeniniame leidinyje „Pirmoji Lietuvos Respublika: kas, kur, kada?“ pateikiami visi 400 projekte dalyvavusių reikšmingiausių politinių, ekonominių, socialinių ir kultūrinių Pirmosios Lietuvos Respublikos (1918–1940 m.) įvykių. Elektroninį leidinį galima parsisiųsti https://drive.google.com/file/d/1-AHWJBheCpDRPiWCavIyBP38FhDd-ca-/view.
Knygas „100 reikšmingiausių Pirmosios Lietuvos Respublikos įvykių“ lietuvių ir anglų kalbomis bus galima įsigyti muziejuje. Istorinės Prezidentūros projekto „Šimtmečio belaukiant: reikšmingiausi Pirmosios Lietuvos Respublikos įvykiai“ kūrybinė grupė tikisi, kad leidiniai ir paroda padės visapusiškai pažinti Pirmosios Lietuvos Respublikos laikotarpį, paskatins geriau suprasti įvairius to meto procesus ir suteiks tvirtą pagrindą didžiuotis savo valstybe.


Vasario 16-ąją Istoriniai Prezidento rūmai lankytojams bus atviri ir nemokami nuo vidurdienio iki vidurnakčio. Šventinę dieną Istorinę Prezidentūrą bus galima aplankyti dviem būdais. Pirmasis – savarankiškas vizitas, kurio metu apeisite antrąjį istorinių Prezidento rūmų aukštą. Apžiūrėsite audiencijų salę, valgomąjį, mažąjį saloną ir Prezidento darbo kabinetą su juose veikiančiomis ekspozicijomis ir laikinosiomis parodomis. Norintieji galės dalyvauti įvairiose edukacinėse veiklose, priimti Prezidento rūmų iššūkį ir laimėti vertingų prizų.

Antrasis būdas – ekskursija su ekskursijų vadovu, kurios metu apžiūrėsite pirmajame rūmų aukšte naujai įrengtą atkurtosios valstybės šimtmečiui skirtą parodą „100 reikšmingiausių Pirmosios Lietuvos Respublikos įvykių (1918–1940 m.)“, išbandysite įvairias edukacines veiklas. Lankytojus lydės ekskursijų vadovė (-as), kuri (s) papasakos neįtikėtinų, linksmų ir stebinančių istorijų apie reikšmingiausius to laikotarpio įvykius. Mažiesiems lankytojams skirtas specialus Mažylių kampelis, kuriame jų lauks įvairios valstybės pažinimo veiklos. Ekskursijos trukmė – 1 valanda. Į šias ekskursijas privaloma išankstinė registracija. Nuoroda registracijai: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfMCJYJrH5YMn1gzkrmbkNR2fQ9YnvY9S0PAg-JXSCnL2Ijwg/viewform

Muziejaus komanda įsitikinusi, kad Istorinėje Prezidentūroje Kaune lankytojai sužinos begalę įdomių dalykų apie pagrindinius pirmųjų nepriklausomybės dešimtmečių herojus ir svarbiausius įvykius. Juk visi mūsų politinio, ekonominio, socialinio ir kultūrinio gyvenimo pagrindai buvo padėti toje jaunoje ir veržlioje valstybėje. Pažadame, kad atrasite daugybę priežasčių didžiuotis Lietuva!

Projekto „Šimtmečio belaukiant: reikšmingiausi Pirmosios Lietuvos Respublikos įvykiai“ vadovė Renata Mikalajūnaitė

Parodos ambasadorius
Prof. dr. Liudas Mažylis

Parodos kuratorės
Justina Minelgaitė
Dr. Ingrida Jakubavičienė

Kuratorėms talkino
Jovita Jankauskienė
Rita Škiudienė
Tadas Šaulys

Kalbos redaktorė
Renata Endzelytė

Vertėjas į anglų kalbą
Armandas Rumšas

Parodos dizaineris
Andrejus Repovas

Projektą finansuoja
Lietuvos kultūros taryba

Projektą remia
Įmonių grupė NUOVA

Parodos partneriai:
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus
Lietuvos centrinis valstybės archyvas
Vytauto Didžiojo karo muziejus
Šiaulių „Aušros“ muziejus
Vytauto Didžiojo universitetas
Kauno technologijos universitetas

Parodos draugai
Adelės ir Pauliaus Galaunių namai
Antano Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus
Juozo Zikaro memorialinis muziejus
Juozo Tumo-Vaižganto memorialinis butas-muziejus
Kauno Juozo Gruodžio konservatorija
Kauno miesto muziejus
Kauno Prisikėlimo bažnyčios archyvas
Kauno regioninis valstybės archyvas
Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus
Lietuvos aviacijos muziejus
Lietuvos liaudies ir buities muziejus
Lietuvos literatūros ir meno archyvas
Lietuvos medicinos ir farmacijos muziejus
Lietuvos nacionalinis muziejus
Lietuvos sporto muziejus
Lietuvos švietimo istorijos muziejus
Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus
Miko ir Kipro Petrauskų lietuvių muzikos istorijos muziejus
Mažosios Lietuvos istorijos muziejus
Pasieniečių muziejus
Utenos Antano ir Motiejaus Miškinių viešoji biblioteka
VDU botanikos sodas
Latvijas Sporta Muzejs
Politisches Archiv des Auswärtigen Amts (Vokietija)

Parodos bičiuliai
J. E. Prezidentas Valdas Adamkus
Eleonora Baltuškevičienė
Vida Bartkienė
Teodoras Biliūnas
Petras Bingelis
Liucija Kubiliūtė-Brazdilienė
Antanas Burkus
Liudvikas Lašas
Ramūnas Janulaitis
Algirdas Markūnas
Jonas Navikas
Jonas Palys
Stanislovas Sajauskas
Jonas Vaičenonis
Stanislovas Šimanauskas
Virginija Skučaitė
Sigutė Smetonaitė-Petrauskienė
Dalia Vasiliauskaitė
Kęstutis Vasiliauskas
Gražina Cecilija Milukaitė-Žemaitienė


Paroda veiks: 2018 02 15–2020 02 15
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2019.10.06  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramogaRenginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika