apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Vyšnių sodas

Nuotraukų peržiūra

0
Pjesės autorius: A. Čechovas
Premjeros data: 2014.04 .04 - 05 d.
Trukmė: 3val. 30 min.
Organizatorius: Valstybinis jaunimo teatras
Režisierius: Algirdas Latėnas
Vaidina: Viktorija Kuodytė, Emilija Latėnaitė, Giedrė Giedraitytė, Aleksas Kazanavičius, Simonas Storpirštis, Sergejus Ivanovas, Andrius Bialobžeskis, Aušra Pukelytė, Giedrius Arbačiauskas, Jonė Dambrauskaitė, Saulius Bareikis, Lukas Petrauskas, Ignas Ciplijauskas
Iš rusų kalbos vertė Juozas Aputis

Scenografė – Giedrė Brazytė
Kostiumų dailininkė – Sandra Straukaitė
Kompozitorius – Algirdas Martinaitis
Judesio kompozicijos autorius – Arnoldas Jalianaiauskas
Į didžiąją Valstybinio jaunimo teatro sceną vėl įžengia klasika. Jau kelis mėnesius teatre vyksta intensyvios rusų klasiko Antono Čechovo kūrinio „Vyšnių sodas“ repeticijos. Dialogą su vienu garsiausių visų laikų dramaturgų ir jo literatūriniu šedevru veda teatro vadovas, režisierius Algirdas Latėnas, kurio naujausio spektaklio laukiama balandžio 4–5 d., 18 val. Scenografiją kuria dailininkė Giedrė Brazytė, kostiumus – Sandra Straukaitė, muziką – Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Algirdas Martinaitis, judesio kompozicijų autorius Arnoldas Jalianiauskas.

Algirdo Latėno kūrybiniame kelyje A. Čechovas, taip pat kaip ir anglų dramaturgas Williamas Shakespeare’as, užima ypatingą vietą. A. Latėnui svarbu kalbėti apie vidinius žmogaus išgyvenimus ir ieškoti paralelių tarp dabarties ir praeities laiko. Režisierius šių autorių kūryboje koncentruojasi į tekstines prasmes ir ieško žmogaus gyvenimo absurdiškumą ir grožį atveriančių metafizikos kodų.

A. Čechovo pjesių herojai gyvena paprastą, paprastų žmonių gyvenimą, kuriame plėtojami jaudinantys likimai. Jų buitis, persunkta kasdienio, neįpareigojančio bendravimo, slepia daugybę neišsakytų minčių, širdį draskančių lūkesčių, neparodytų jausmų. Tuomet, kai nieko nevyksta, atsitinka patys svarbiausi dalykai: žlunga viltys, trūkinėja santykiai, keičiasi žmonių gyvenimai.

A. Čechovo kūryba suvaidino lemiamą vaidmenį XX a. pradžios teatre. Ne veltui jis dar yra vadinamas „XX amžiaus Šekspyru“. Būtent tuo metu novatoriška ir iš pradžių ne visiems suprantama A. Čechovo dramaturgija padėjo pagrindus naujai teatro epochai atsirasti. XIX a. teatras buvo pilnas štampų, įsisenėjusių kanonų, o svarbiausia – nutolęs nuo realaus gyvenimo. A. Čechovas atkakliai siekė priartinti teatrą prie žmonių, norėdamas scenoje matyti paprastus ir tuo pačiu sudėtingus dalykus. Paties autoriaus išsakyta jo dramų formulė, kai „žmonės geria arbatą, ir tuo pačiu metu dūžta jų likimai“ vieniems režisieriams pasitarnauja, kaip jų spektaklių ,a priori‘ koncepcija, kitiems žadina norą polemizuoti su klasiku. Algirdas Latėnas sako, kad šie žodžiai gražūs, tačiau nei konfrontuoti, nei tiesiogiai interpretuoti dramaturgo žodžių spektaklyje nesiruošia. Režisierius pirmiausia įžvelgia šiuolaikinio pasaulio dramą vis labiau svetimėjančioje ir socialinės atskirties kamuojamoje visuomenėje. O Čechovo ieškojimams yra svarbus ne vien režisieriaus, bet ir pačių aktorių įnašas. A. Latėnas sako, kad „Vyšnių sodo“ atsiradimui Jaunimo teatre įtakos turėjo būtent aktorių trupė, kuri yra pajėgi ne tik suvaldyti povandeninę Čechovo minties tėkmę, bet ir plėtoti patį kūrybos procesą.
Bilietų kaina: 10, 13, 15 €
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2019.10.11  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramogaRenginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika