apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Pavojingi ryšiai

Nuotraukų peržiūra

Nacionalinis Kauno dramos teatras Kaunas
2019.10.23    18:00
Pjesės autorius: Christopher Hampton
Premjeros data: 2019 m. kovo 28, 29 ir 31 d.
Trukmė: 2 val. 30 min.
, Dviejų dalių spektaklis (N-16)
Organizatorius: Nacionalinis Kauno dramos teatras
Režisierius: Agnius Jankevičius
Vaidina: Goda Piktytė, Vaidas Maršalka, Gabrielė Ladygaitė, Inga Mikutavičiūtė, Eglė Grigaliūnaitė, Daiva Rudokaitė, Liubomiras Laucevičius, Gintautas Bejeris, Rokas Lažaunykas
Scenografijos ir kostiumų dailininkė Laura Luišaitytė

Iš anglų kalbos vertė Ieva Balčiūnaitė
Prancūzų karininkas Pierre Choderlos de Laclos (1741-1803) parašė romaną „Pavojingi ryšiai“, siekdamas sukurti pasakojimą, kuris išsiskirtų iš įprastų, sukeltų triukšmą ir liktų žemėje po jo mirties. Atrodo, kad jam tai pavyko. Pirmą kartą 1782 metais keturiais tomais išspausdinta knyga susilaukė žaibiškos sėkmės ir nuo tada įkvėpė daugybę pjesių ir filmų. Romanas parašytas laiškų forma ir pasakoja apie prabangoje ir begaliniame nuobodulyje gyvenančius barokinės Prancūzijos aristokratus. Laisvamaniška Laclos`o filosofija ir dviprasmiškas romano moralinis tonas atspindi Prancūzijos nuotaikas revoliucijos priešaušriu. Anuomet vertinta kaip skandalas, knyga ekranizuota jau daugiau kaip 10 kartų bei susilaukė pasaulio teatralų dėmesio. 1985 metais pagal šį romaną Christopher Hampton parašė pjesę „Pavojingi ryšiai“, kuri ir tapo šio spektaklio literatūriniu pamatu.

Pjesė, sukurta pagal šį romaną, laikoma vienu skandalingiausių ir kontraversiškiausių kūrinių Europos literatūroje, ekranizuota daugiau nei dešimtį kartų, lig šiol kelia teatralų susidomėjimą. Žavūs ir charizmatiški prancūzų aristokratai, siekdami pagyvinti savo nuobodžią egzistenciją, rezga nesibaigiančias intrigas ir žaidžia kitų žmonių likimais lyg kortomis. Aplinkinių jausmai jiems tėra ciniško žaidimo dalis, meistriškų manipuliacijų rezultatas, pergalė arba pralaimėjimas pramoginėje partijoje. Šis spektaklis – tai istorija apie aistrą, išdavystę, veidmainystę, apie moralinį nuosmukį ir ištvirkimą. Bet taip pat tai yra istorija apie tikrąjį meilės jausmą, kuris ir guodžia, ir gąsdina, suteikia ir laimę, ir skausmą, gali naikinti. Tai istorija apie laisvę ir atsakomybę. Pjesės autorius Christopheris Hamptonas manė, kad ši pjesė gali būti aktuali bet kuriuo laikotarpiu: 1985 metais, kai ji buvo parašyta, visi teigė, kad ji atspindi Margaret Thatcher ar Ronaldo Reigano kartą. Moterų intrigos ir vyrų klasta neišsikvepia niekad, o žmonių tarpusavio ryšiai vis dar gali kelti ir palaimą, ir pavojų.

„Šiame spektaklyje mūsų herojai žaidžia galios žaidimus. Jų tikslas – užvaldyti kitą žmogų psichologiškai bei lytiškai ir kuo daugiau partnerių paversti priklausomais. Planas – šėtoniškas. Tai vyko ir vyksta visais laikais – tik anksčiau ištvirkusias sielas dangstėsi krinolinais ir kykais, o dabar – viešaisiais ryšiais“, – sako režisierius Agnius Jankevičius.

Jungtinis projektas su VšĮ „Mens Publica“

Rūtos salėje (N-16)
Kaina: 15, 20 € (N-16)
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2019.10.23  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramogaRenginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika