apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Miesto saulė

Nuotraukų peržiūra

Miesto saule / Neringos energija Neringa
2018.05.11 - 2019.12.21   
VDA Nidos meno kolonijos rezidentė Haruka Yamada (JP) Nidoje įvietino saulę projektu „Miesto saulė“. Nuo šiol ant pastato Taikos g. 4A sienos išpieštas laikrodžio ciferblatas, o nuo satelitinių antenų metamas šešėlis praeiviams visus metus rodys saulės laiką. Menininkė džiaugiasi galėdama įgyvendinti projektą būtent pačioje saulėčiausioje Lietuvos vietoje. Už paramą dėkojame: UAB “Neringos komunalininkas” ir UAB “Neringos energija”. Prie saulės laikrodžio atkakliai darbavosi Julija Navarskaitė ir reziduojančių menininkų kuratorė Skaistė Marčienė.
<><><><><><><><>Instrukcija<><><><><><><>
Saulės laikrodį sudaro ciferblatas: valandų linijos (radialinės vertikalės linijos) ir dienų linijos (horizontalios kreivės), kurios rodo laiką visus metus, ir gnomonas (rodyklė, atitinkanti kairiąją anteną ant sienos), kuris ant skalės meta šešėlį. Septynių dienų linijos: - viršutinė linija atitinka žiemos saulėgrįžą – trumpiausią dieną metuose, kai saulė žemiausiai danguje, apytiksliai gruodžio 21-ąją; - žemiausia linija žymi vasaros saulėgrįžą – ilgiausią dieną metuose, kada saulė yra aukščiausiai danguje, tai maždaug birželio 21-oji; - vidurinė, tiesiausia, dienos linija atitinka pavasario ir rudens lygiadienius, maždaug kovo 21-ąją ir rugsėjo 21-ąją. Kol saulė juda dangaus skliautu, šešėlis krinta ant skirtingų valandų linijų, pažymėtų ant ciferblato, ir taip galime nustatyti dienos laiką. Vasaros laikas pažymėtas ant viršutinės dienos linijos, žiemos laikas ‒ ant žemiausios dienos linijos. Kaip naudotis saulės laikrodžiu? Pasirinkite horizontaliai einančią kreivę, atitinkančią šiandienos datą, ir veskite akimis pagal liniją, kol pasieksite antenos metamą šešėlį. Tame taške sekite vertikalia linija į viršų arba žemyn priklausomai nuo sezono (vasara ar žiema) ir taip sužinosite esamą laiką.
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2019.10.28  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramogaRenginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika