apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Ukrainos liaudies ikonų paroda „ANGELO ATVAIZDAS XVIII-XIX a. UKRAINOS LIAUDIES IKONOSE“

Nuotraukų peržiūra

Angelų muziejus - Sakralinio meno centras Anykščių raj.
2019.05.18 - 10.31 20:00   
Angelų muziejuje – Sakralinio meno centre (Vilniaus g. 11, Anykščiai) atidaroma Ukrainos liaudies ikonų paroda „ANGELO ATVAIZDAS XVIII-XIX a. UKRAINOS LIAUDIES IKONOSE“.
Joje eksponuojamos 36 ikonos ir 3 skulptūros. Anykščių sakralinio meno centras - šiemet švenčia dešimties metų jubiliejų ir ši paroda yra vienas iš pagrindinių šventės akcentų.
Parodos atidaryme dalyvaus ir ikonų kolekciją pristatys Ukrainos liaudies ikonų ir antikvarinių daiktų muziejaus „Ukrainos dvasia“ muziejaus įkūrėja, kolekcininkė, filosofijos ir medicinos mokslų daktarė Olga Bogomolets (Ольга Богомолець) ir Ukrainos liaudies ikonų muziejaus direktorė Alina Gaiduk (Аліна Гайдук), Ukrainos ambasados atstovai.
Ukrainos liaudies ikonų paroda „ANGELO ATVAIZDAS XVIII-XIX a. UKRAINOS LIAUDIES IKONOSE“ suteiks galimybę kiekvienam apsilankiusiam pažvelgti į praeitį, prisiliesti prie ukrainiečiams būdingo savito santykio su tikėjimu, Dievu, krikščioniškąja pasaulėjauta, tautinės dievoieškos subtilybėmis. Kiekvienas parodos eksponatas – tiek ikonos, tiek skulptūros – spinduliuoja ir švyti per šimtmečius išgyventą ir subtiliai bei dvasingai įkūnytą širdies šilumą bei meilę, skaidriai plazdančią viltį ir tikėjimą Ukrainos žmonių, visos tautos dvasios jėga.
Ikonų kolekcija atkeliauja iš Ukrainos liaudies ikonų ir antikvarinių daiktų muziejaus „Ukrainos dvasia“ (Музей українських домашніх ікон та старожитностей "ДУША УКРАЇНИ”). Radomyslio pilyje įsikūręs XVII – XX a. Ukrainos liaudies ikonų muziejus – didžiausias Rytų Europoje. Jo įkūrėja - žymi visuomenės veikėja, kolekcininkė, medicinos ir filosofijos mokslų daktarė Olga Bogomolets (Ольга Богомолець). Ji surinko ir nuo sunaikinimo išgelbėjo daugiau nei 5000 liaudies ikonų iš visos šalies. Tarp muziejaus eksponatų - miniatiūriniai namų ikonostasai, mažos kelioninės ikonėlės, kazokų ir hutsulų sulankstomosios ikonos, taip pat ikonos, nutapytos ant drobės, išlietos iš metalo, išdrožtos iš medžio, muziejuje nemažai senovinių krikščioniškų medinių ir akmeninių skulptūrų.
Skirtingai nei profesionalai, liaudies menininkai, tapę ikonas, rėmėsi ne nusistovėjusiais kanonais, bet savo pačių nuovoka, individualiu santykiu su tikėjimu. Kiekviename Ukrainos regione liaudies ikonografija išsiskyrė unikaliomis savybėmis, spalvų derme, apdaila, atlikimo stiliumi ir ikonografijos technika. Liaudies ikonos skiriasi nuo kanoninės Bizantijos tradicijos, nes jų vaizdai gyvesni, humaniškesni, šventųjų veiduose išreikštos emocijos. Kiekvienas šventasis pasižymi individualiais žmogiškais bruožais ir savybėmis. Ukrainos namų ikonos skiriasi tuo, kad jos kiekvienai šeimai buvo tapomos individualiai, atsižvelgiant į konkrečios šeimos ar asmens dvasinius poreikius. Todėl kiekviena ikona – didžiulės gelmės ir unikalios prasmės kūrinys, įkūnijantis užkoduotą tikslą, saugojęs asmenį nuo tam tikro blogio, atspindėjęs Ukrainos šeimų svajones ir viltis.
Anykščių sakralinio meno centre - Angelų muziejuje, kuriame saugoma ir monsinjoro Alberto Talačkos meno kūrinių kolekcija, ir Beatričės Vasaris surinkti darbai angelų tematika, idėja pristatyti kitos šalies krikščioniškąjį meną kilo Anykščių menų centro direktoriui Tomui Tuskeniui. Anykščių garbės ambasadorius Ukrainoje ponas Virginijus Strolia muziejaus darbuotojus supažindino su Ukrainos muziejų atstovais ir padėjo organizuoti tarptautinę parodą.
Paroda Anykščių Angelų muziejuje–Sakralinio meno centre veiks iki rugsėjo 30 d. Šis renginys yra muziejaus sukakčiai pažymėti parengto projekto „DEŠIMT METŲ PO SAKRALUMO ŽENKLU“ tęsinys.
Projekto partneriai: Ukrainos liaudies ikonų ir antikvarinių daiktų muziejus „Ukrainos dvasia“ (Музей українських домашніх ікон та старожитностей "ДУША УКРАЇНИ”).
Projektą iš dalies remia LR Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Anykščių rajono savivaldybė.
Informaciją teikia parodos kuratorė Margarita Milašienė, tel. 8-381-51447
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2019.10.28  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramogaRenginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika